Sinemanın en zeki ünlüleri

sinemanin-en-zeki-unluleri
Tarih : 05 Şubat 2014, Çarşamba 17:37
Genelde aptal ünlüleri ya da ünlülerin yaptığı aptalca kararları veya hareketleri sitesine taşıyan Celebrity Cowboy sitesi bu kez en zeki ünlüleri gözler önüne seriyor. İçlerinde sizi çok ama çok şaşırtacak, sinemanın en zeki ünlüleri

Akıllı ve Ünlü kelimeleri bir arada düşünüldüğünde biraz absürt olsa da bu araştırma sizi oldukça şaşırtacaktır. Ünlülerin aslında bir çoğu çok zeki hatta bazıları ya Ivy League üniversitesinden mezun ya da MENSA üyesidir. Bazıları mühendisken bazıları ise İngiliz Dilinde master yapmışlar.

 

İşte sinemanın en zeki ünlüleri

 

Natalie Portman

Liseden 4.0 ortalamayla mezun olduktan sonra Harvard’da lisans eğitimini psikoloji alanında yaptı. Daha sonra İbrani Üniversitesinden mezun olmuştur. Akıcı derecede İbranice, Fransızca ve Japonca biliyor.

 

Kate Beckinsale

Oxford Üniversitesinde Fransızca, Rusça ve edebiyat eğitimi gördü. Ayrıca W.H. Smith Genç Yazarlar ödülünü iki kez kazandı. Almanca, Rusça ve Fransızca biliyor

 

Quentin Tarantino

Liseden ayrılarak aptalca bir karar vermesine rağmen, 160 lık IQ’su ile Tarantino Mensa üyesidir.

 

Jodie Foster

Fransızca eğitim veren Lycee Francais de Los Angeles’dan veda konuşmacısı olarak mezun olmuştur. Daha sonra Yale üniversitesinden büyük onurla mezun olmuştur. Akıcı bir şekilde Fransızca konuşmaktadır.

 

Sharon Stone

Mensa’nın en tanınan üyesidir. 15 yaşında Pensilvanya’daki Edinboro Üniversitesine başlamıştırı. IQ’su 154

 

Matt Damon

İlk okuldan üniversiteye kadar hep A alan bir öğrencidir. Harvard’da İngilizce eğitimi almıştır.

 

Steve Martin

Hırçın ve çılgın biri olabilir ama kesinlikle aptal değil. Cal. State Üniversitesinde Felsefe dalında uzmanlaşmıştır hatta profesör olmayı bile düşünmüştür. MENSA üyesidir ve IQ’su 142dir

 

Claire Danes

New York’taki lüks Dalton Okuluna ve Lycee Francais des Los Angeles’a gitmiştir. Son olarak Yale’de psikoloji eğitimi görmüştür. Ardından oyunculuk kariyeri için eğitimini sonlandırmıştır.

 

Geena Davis

Exchange öğrenci programıyla İsveç’e gitti. Akıcı İsveççe biliyor. Boston Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimi aldı. Piyano, flüt ve bateri çalabiliyor. 140lık IQsu ile MENSA üyesidir.

 

Nicole Kidman

Üniversiteyi bitirememesine rağmen, IQ’su 132dir 

 

James Woods

Sözelde tam 800 puanla Sat sınavında 1580 puan yapmıştır. M.I.I.’da Politik bilimler alanında uzmanlaşmıştır ve 180 IQ’suyla MENSA üyesidir.

 

Elisabeth Shue

Oscar adaylığı bulunan Shue, Wellesley ve Harvard Üniversitelerine gitmiştir. Devlet yönetimi alanında uzmanlaşmıştır.

 

Dolph Lundgren

İsveç’li aktör ve oyuncunun IQ’su 160. Dünyanın en zeki insanlarından biridir. İsveç Royal Institute of Technology’den mezun olduktan sonra, Sydney Üniversitesinde Kimya mühendisliği master’ı yapmıştır. M.I.T.’den tam burs almıştır ama bu bursu sinema kariyeri için 2 hafta sonra bırakmıştır.
 

TOP 5 Öne çıkan filmler

Arşivden dilediğiniz filme rahatça ulaşın

Editörün Seçimi Film Tavsiyeleri