Memeleket filmi için start verildi!

memeleket-filmi-icin-start-verildi
Tarih : 08 Eylül 2014, Pazartesi 13:45
O. Çocukları filmiyle hatırlayacağımız Murat Saraçoğlu’nun altıncı uzun metrajlı filmi Memleket'in çekimleri geçtiğimiz gün itibariyle start aldı.

Murat Saraçoğlu’nun senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda da yönetmenlik koltuğuna oturduğu Memleket filminin çekimleri başladı. Filmin başrollerinde ise Şerif Sezer ve Hikmet Karagöz bulunuyor. Hazırlıkları yaklaşık olarak bir yıldır devam eden Memleket filminin çekimleri Gaziantep'in Halfeti ilçesinde gerçekleşiyor. Filmin diğer oyuncuları arasında Osman Sonant, Mesut Akusta ve küçük oyuncu Zeynep Atış bulunuyor.

 

O. Çocukları, Deli Deli Olma ve Yangın Var filmleri ile tanıdığımız Murat Saraçoğlu’nun altıncı uzun metrajlı filmi olacak olan Memleket adlı yapım, zaman, hayat, geçmiş ve ölüm duygusunun ruhlarını giderek daha çok kavradığı iki yaşlı insanın insanlardan uzak kuçük evlerine "yabancı" bir çocuğun izinsiz girmesiyle başlayan hikayeyi anlatıyor.

 

Film, karakterlerin iç dünyalarının derinliklerindeki iyilikle, kötülükle ve vicdanlarıyla karşılaşmasını büyük sözler sarf etmeden anlatıyor, bu küçük ailenin hayatına temas eden başka insanlarla da hikayesini paylaşıyor.

TOP 5 Öne çıkan filmler

Arşivden dilediğiniz filme rahatça ulaşın

Editörün Seçimi Film Tavsiyeleri