Huysuz Kedi, ününe ün katıyor!

huysuz-kedi-unune-un-katiyor
Tarih : 31 Mayıs 2013, Cuma 14:02
Grumpy Cat (Huysuz Kedi) ününe ün katmaya devam ediyor. 2013’te “Yılın Meme’i” dalına Webby Ödülü’ne layık görülen Grumpy Cat şimdi de bir film anlaşması imzaladı.

Huffington Post’un haberine göre Grumpy Cat’in menajerleri, son dönemde “Paul Bart: Mall Cop” ve “Jack and Jill” filmleriyle dikkat çeken yapım şirketiyle bir anlaşma imzaladı.

 

Filmde Grumpy Cat’in ürünlerinin ticari başarısından ve kedinin sosyal medyadaki popülerliğinden faydalanılacak.

 

Yapımcı Todd Garner, “Bu olay bir kedinin resmi olarak başladı ancak çok ciddi bir komedi malzemesi haline geldi. Meme’ler ve yorumların her biri birbirinden komik. Bu karakter üzerinden büyük bir komedi ailesi kurabileceğimize inanıyoruz” dedi.

 

Gerçek adı “Tardar Sauce” olan Grumpy Cat’in bu neslin Garfield’ı olabileceği belirtiliyor.

 

Grumpy Cat’in menajeri ise BuzzFeed’e yaptığı açıklamada filmde herhangi bir CGI teknolojisi ya da maket kullanılmayacağını belirtti.

 

Grumpy Cat meme’i Eylül 2012’de Reddit’te bir paylaşımın büyük ilgi görmesiyle patlamıştı. O günden bu yana kedi 870 bin Facebook hayranı ve 88 bin Twitter takipçisi kazandı.

 

Huysuz hayvan ayrıca Tribeca Film Festivali’nde gösterilen ve ünlü kedilere odaklanan VICE filmi “Lil Bub & Friendz”de de rol almıştı.

TOP 5 Öne çıkan filmler

Arşivden dilediğiniz filme rahatça ulaşın

Editörün Seçimi Film Tavsiyeleri