Hobbit'in faturası Yüzüklerin Efendisi filmini ikiye katladı !

hobbitin-faturasi-yuzuklerin-efendisi-filmini-ikiye-katladi
Tarih : 07 Ekim 2013, Pazartesi 11:01
'Hobbit' üçlemesinin yapım bütçesi açıklandı. Açıklanan rakam 'Yüzüklerin Efendisi' serisini ikiye katladı.

Aralık ayında ikinci bölümüyle vizyona girecek 'Hobbit' serisine harcanan para açıklandı. Dev yapımın 561 milyon dolara mal olduğu belirlendi. Diğer iki film tamamlandığında yapım sonrası masraflarıyla rakamın daha da artması bekleniyor. 'Hobbit', 2012’de vizyona giren ilk filmiyle dünya çapında 1 milyar dolar hasılat yaparak yapımcıların yüzünü güldürmüştü.


Gişe başarısıyla yapım masraflarını fazlasıyla karşılayan film, en yüksek maliyetli yapımlar arasına girmeyi de başardı. Serinin yönetmeni Peter Jackson 'Hobbit’in maliyetiyle bir önceki filmi 'Yüzüklerin Efendisi’nin bütçesini ikiye katladı. 'The Hobbit: The Desolation of Smaug' 13 Aralık’ta vizyona girecek.

The Hobbit: The Desolation Of Smaug (2013)

The Hobbit: The Desolation Of Smaug8
Yönetmen: Peter Jackson
Filmin Özeti:

Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'un devam filmi olan yapım Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak … devamı »

Filmin Künyesi

TOP 5 Öne çıkan filmler

Arşivden dilediğiniz filme rahatça ulaşın

Editörün Seçimi Film Tavsiyeleri